Dino je největším českým výrobcem deskových her, puzzle, karet, dřevěných obrázkových kostek a dalšího hračkářského sortimentu. Po dobu téměř třiceti let slaví úspěch se společenskými hrami, jakými jsou například Dostihy a sázky, Člověče, nezlob se, Z Pohádky do pohádky nebo s legendární plastovou Tatrou 148.

Zábava pro děti i dospělé přináší kromě společně stráveného času i rozvoj motorických a myšlenkových dovedností, ducha i mysli. Jak to všechno začalo

Dino, českou rodinnou firmu, založil v roce 1993 vizionář, milovník her a koní, Ladislav Mareš, tchán dnešního jednatele Jana Šlemína.

Dino jako součást domácnosti

Naše produkty patří do tradiční výbavy českých domácností. Velmi pravděpodobně doma najdete některou z našich stálic, jako jsou Člověče, nezlob se!, Kris Kros, Království her nebo legendární Dostihy a sázky. Ty se od založení firmy vyrábí už v několika obměnách a rozšířených edicích. Na kontě mají „Dostihy” více než 2 500 000 prodaných kusů.

Bezpečná a kvalitní hračka, předávaná v rodinách po generace Od samého počátku si Dino pečlivě hlídá kvalitu výrobků, která odpovídá přísným evropským normám a standardům. Firma je například držitelem ocenění „Bezpečná a kvalitní česká hračka”.

Základem je vlastní, lokální výroba, založena na mnohaleté zkušenosti a kvalitních materiálech. Kromě materiálové kvality klademe důraz na samotný design výrobku.

Každý rok přicházíme s řadou nových produktů, které odráží trendy ve světě her, designu i nových materiálových řešení, stejně tak jako udržujeme nabídku našich tradičních výrobků, které nás provází již po generace.

Věříme, že zodpovědné a transparentní podnikání má budoucnost. Proto od samého počátku Dino staví na hodnotách, jako jsou kvalitní, recyklovatelné materiály, lokálnost a řemeslo. Celý životní cyklus našeho výrobku (od nápadu až po prodej) probíhá u nás, v Čechách, v českých hlavách, v českých rukách. Naši firmu odlišuje i skutečnost, že podporujeme české autory a ilustrátory.

Každý rok vydáme alespoň jednu autorskou hru. Naší dlouhodobou vizí je přinášet pozitivitu, kreativitu, inspiraci a radost do všech domácností.

Rosteme

Dino se neustále rozrůstá. Vlastní produkce probíhá již v několika výrobních závodech a manufakturách, ve středních a severních Čechách. Prvenství mezi českými producenty.

Kromě vlastních produktů je Dino také exkluzivním distributorem vybraných zahraničních her a hraček. Zejména od evropských producentů, se kterými firma udržuje dlouhodobé a pevné vztahy.

Součástí našeho produktového portfolia jsou také licenční výrobky, například na motivy oblíbeného Krtečka Zdeňka Milera, legendární kopřivnické Tatry 148, vybraných filmů z produkce Disney, jako např. Ledové království, či pořadů České televize a TV Prima.